Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle zimne wieczory

Trzy pomysły na to jak kreatywnie spędzić długie, zimne wieczory

Data publikacji 7 lutego 2023

Zima to czas, kiedy dni są coraz krótsze – przez co na dworze szybko robi się ciemno, a zabawa na zewnątrz nie zawsze jest możliwa. Nie ma co się martwić, przecież długie wieczory mogą być świetną okazją do spędzenia czasu w domu – w ciepłym i przyjaznym dla nas otoczeniu. Poznaj kilka sposobów, które w kreatywny sposób umilą Ci te chwile.

DIY – co to jest? 

Obecnie koncepcja DIY utożsamiona jest z rękodziełem i samodzielnym wykonywaniem konkretnych przedmiotów, przeprowadzaniem domowych napraw – a nawet tworzeniem dekoracji, ubrań czy kosmetyków. 

DIY zachęca do samodzielnego wykonywania prac, ale również wpisuje się w szerszy trend ponownego wykorzystywania dostępnych materiałów. Taki recycling ma nie tylko pozytywny wpływ na środowisko naturalne, ale również domowy budżet. 

Zacznij tkać!

Tkanie na krośnie to niezwykle budżetowe hobby – aby rozpocząć tę przyjemną, nową podróż – potrzebujesz jedynie włóczek i odpowiednio dopasowanego pod Twoje potrzeby krosna. Nie jest to wielki wydatek, a znacznie ułatwi Ci tę czynność. Pamiętaj też o osnowie – to właśnie ona jest bazą Twojej tkaniny. Najlepiej sprawdzi się cienka, ale wytrzymała nitka, na przykład lniana. Do dziewiarstwa używa się również czółenka, czyli kawałka cienkiego drewienka z wcięciami na obu krańcach. Przydadzą się także nożyczki, grzebyk do przesuwania nitek oraz igła tkacka. To co? Wszystkie przybory już zebrane – można zacząć tworzyć. Zrób to sama, ucz się na błędach i zatracaj swoje myśli w procesie tworzenia! 

Twoja własna domowa pielęgnacja twarzy

Dobrą bazą do stworzenia swojego własnego, domowego kremu do twarzy o nawilżających właściwościach jest masło shea lub olej kokosowy tłoczony na zimno. Oba te produkty łatwo gęstnieją pod wpływem niższej temperatury. 

Jak zrobić taki kosmetyk? Do emolientowej mieszanki dodaj odrobinę hydrolatu i parę kropel ulubionego olejku eterycznego. Całość dokładnie wymieszaj i przelej do szklanego słoiczka. Poczekaj, aż wszystko zastygnie i… możesz zacząć go używać. Pamiętaj tylko, że Twoje mikstury pozbawione są sztucznych konserwantów – mają zatem krótki termin ważności i najlepiej byś przechowywała je
w lodówce. 

Podkładka na stół – zrób ją sama! 

Do stworzenia podkładki na stół będziesz potrzebować: 

  • sznurek sizalowy o średnicy 0.8 cm – najlepiej około 5 m
  • brystol A3
  • cyrkiel
  • mocny klej
  • szpilki 
  • korkowa podkładka 
  • nożyczki 

Pora zabrać się do roboty! 

Krok I – Na brystolu narysuj okrąg o średnicy około 29 cm. 

Krok II – W centralnym punkcie koła nałóż odrobinę kleju, przyklej początek sznurka i przypnij go szpilką. 

Krok III – Rozsmaruj klej wokół środka i zacznij zwijać sznurek.

Krok IV – Postępuj tak do czasu zapełnienia wcześniej narysowanego okręgu. Zostaw do wyschnięcia, wyjmij szpilkę i obetnij pozostały brystol. Gotowe! Teraz możesz cieszyć się swoją nową ozdobą. 

Długie, zimne wieczory mogą być dość ciężkie dla naszej psychiki, ale z odpowiednim podejściem i pomysłami – można je przekształcić w czas pełen radości i kreatywności. Zmień swoje nastawienie i ciesz się życiem!

rakiety tenisowe

Redakcja craftmarket.pl

Nasi redaktorzy, to zespół kreatywnych pasjonatów, gotowych dostarczyć Ci różnorodne i fascynujące treści z różnych obszarów życia. Każdy z naszych redaktorów posiada unikalną wiedzę i doświadczenie, które przekłada się na interesujące wpisy na temat codziennego życia. Jesteśmy miłośnikami kawy i wiemy, jak umilić Ci poranek, dostarczając inspirujących artykułów. Dzięki naszej różnorodności i zaangażowaniu, możemy dostarczać Ci artykuły, które nie tylko poprawią Ci nastrój, ale także dostarczą wartościowych informacji i inspiracji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?