Strona główna
Sport
Tutaj jesteś
Sport Elektrostymulacja mięśniowa

Elektrostymulacja mięśniowa – jak działają treningi EMS i kiedy warto je wybrać?

Data publikacji 6 maja 2022

Treningi określane jako EMS są obecnie bardzo popularne. Na czym polegają? Dla kogo będą najlepsze? Sprawdzamy!

EMS – co kryje się pod skrótem?

Termin EMS pochodzi z angielskiego. Jest on skrótem od Electric Muscle Stimulation, co na język polski przekłada się jako elektrostymulacja mięśni.

Elektrostymulacja mięśni prowadzona z wykorzystaniem specjalnego urządzenia pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów, ponieważ impulsy elektryczne nasilają pracę tkanki mięśniowej. W rezultacie trening EMS może dać o wiele lepsze efekty niż zwykły!

Na czym polega trening EMS?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, treningi EMS polegają na wykorzystaniu do tego celu odpowiednich urządzeń.

W klubach sportowych oferujących treningi EMS, na przykład w sieci klubów intime.pl, wykorzystuje się profesjonalny sprzęt składający się z jednostki głównej z monitorem oraz ze specjalnej kamizelki nakładanej na ciało, która wyposażona jest w elektrody doprowadzające prąd.

W sprzedaży można znaleźć też urządzenia do elektrostymulacji prowadzonej w warunkach domowych. Zwykle mają one postać małego sprzętu umieszczanego w pasie. Są one jednak mniej efektywne od specjalistycznego sprzętu.

Trening EMS w klubie – jak wygląda?

Gdy chcemy skorzystać z treningu EMS, warto zapisać się na takie zajęcia do klubu sportowego wykorzystującego nowoczesne zaplecze.

Treningi EMS w klubach odbywają się jako treningi personalne. Wobec tego trener poświęca wtedy swój czas osobie trenującej i wspiera ją przez cały czas trwania treningu. 

Wizyta w klubie rozpoczyna się od wykonania pomiarów ciała oraz omówienia efektów treningowych. W ten sposób trener personalny może dobrać najlepszy program treningowy dopasowany do wymagań swojego klienta.

Następnie trener wybiera właściwy program na urządzeniu EMS. Trenujący wykonuje wtedy ćwiczenia zgodnie z informacjami podawanymi na ekranie. Nie są one trudne i skomplikowane, dlatego to dobry wybór również dla osób początkujących.

Czas trwania standardowego treningu EMS to 20 minut. Tylko tyle wystarczy do tego, aby uzyskać rezultaty porównywalne z treningiem trwającym nawet około 2 godzin na siłowni!

Kiedy warto skorzystać z treningów EMS?

Treningi elektrostymulacji mięśniowej są przeznaczone praktycznie dla każdego, poza osobami, które nie mogą z nich korzystać ze względu na przeciwwskazania zdrowotne.

EMS to rodzaj treningów rekomendowany między innymi dla osób, które:

  • planują zrzucić nadmiar kilogramów
  • chcą powiększyć swoją masę i siłę mięśni
  • zamierzają wymodelować sylwetkę
  • chcą pozbyć się nieestetycznego cellulitu
  • mają problemy z bólami pleców
  • wymagają rehabilitacji ruchowej
  • doświadczają obrzęków
  • mają gorszą kondycję

Gdzie skorzystać z treningów EMS?

Obecnie treningi EMS cieszą się bardzo dużą popularnością, dlatego można skorzystać z nich w wielu punktach w różnych miastach w kraju.

W Warszawie treningi te prowadzone są przez sieć klubów InTime, która dysponuje najnowocześniejszym sprzętem do EMS. Więcej informacji o ofercie treningów EMS w klubie InTime w Warszawie można znaleźć pod adresem: https://www.intime.pl/trening-ems-warszawa/.

Warto sprawdzić dokładne informacje w internecie, gdzie można dowiedzieć się między innymi, w jakich miejscach dostępne są kluby, czy są one polecane przez klientów, a także sprawdzić ich cenniki.

Ile kosztuje trening EMS?

Zazwyczaj cena jednego treningu EMS waha się od 150 do 200 złotych, przy czym przy wykupieniu większego pakietu treningowego można uzyskać niższe koszty jednej wizyty w klubie.

Z cennikami można bliżej zapoznać się na stronach internetowych klubów oferujących treningi EMS.

rakiety tenisowe

Redakcja craftmarket.pl

Nasi redaktorzy, to zespół kreatywnych pasjonatów, gotowych dostarczyć Ci różnorodne i fascynujące treści z różnych obszarów życia. Każdy z naszych redaktorów posiada unikalną wiedzę i doświadczenie, które przekłada się na interesujące wpisy na temat codziennego życia. Jesteśmy miłośnikami kawy i wiemy, jak umilić Ci poranek, dostarczając inspirujących artykułów. Dzięki naszej różnorodności i zaangażowaniu, możemy dostarczać Ci artykuły, które nie tylko poprawią Ci nastrój, ale także dostarczą wartościowych informacji i inspiracji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?